Reštart AHS služby

Reštart AHS služby sa vykonáva na serverovej inštalácii AMS.

To či sa jedná o klienta alebo server zistíte jednoducho. Keď si otvoríte AMS a vojdete do časti Nastavenia - Nastavenia databázy, tak v prvom riadku bude vypísané buď "localhost" - vtedy sa jedná o server, alebo ak tam máte vypísanú IP adresu, tak sa jedná o klienta. Ďalšia pomôcka, ako zistíte či ide o server alebo klienta je, že vojdete do karty Nastavenia - Dochádzkový server a ak nebudú tlačidlá na zmenu portov aktívne (budú šedé a nebude sa dať na ne kliknúť), jedná sa o klienta.

 

POSTUP REŠTARTU AHS SLUŽBY

 

V dochádzkovom systéme AMS sa v časti Nastavenia - Dochádzkový server v pravej časti nachádzajú nastavenia AHS služby.

 

1. Už je služba zastavená, je potrebné ju znovu spustiť

Ak je AHS služba zastavená, svieti natmavo tlačidlo Start. V tomto prípade je potrebné stlačiť toto tlačidlo a malo by sa vyšediť (a natmavo zvýrazniť tlačidlo Stop, ktoré už nestláčate - signalizuje, že už je AHS služba spustená).

 

 

2. Ak je potrebný reštart AHS služby, ktorá je spustená

Je potrebné stlačiť tlačidlo Stop, chvíľu počkať a následne stlačiť Start, ktoré by malo byť zvýraznené už natmavo. Takýto reštart by mal pomocť offline terminálom znovu sa pripojiť do siete.

 

 

3. Prostredníctvom Správcu úloh

Ak sa nedokážete prihlásiť do programu AMS na serveri, služba AHS sa dá reštartovať aj pomocou Správcu úloh. Pravým kliknutím myši na panel úloh vyberiete možnosť Správca úloh (alebo použijete klávesovú skratku CTRL + SHIFT + ESC). Kliknete na záložku Služby a nájdete AHS. Pravým kliknutím myši na AHS sa zobrazia možnosti, vyberte Reštartovať.